سید حسنین قاینی

شغل شما

طلاساز هستید یا بنکدار یا…؟ روی نوع کار خودتان کلیک کنید.

معرفی شغل به کیمیا نرم افزار حسابداری طلا فروشی
قصدش فضولی نیست :) برای ارائه بهترین تجربه به شما برخی امکانات متناسب با شغل شما نمایش داده می‌شود. مثلا نوع جنسی در کیمیا داریم به نام «نیمساخت» که فقط برای طلاسازان کاربرد دارد یعنی کارهایی که در مراحل ساخته شدن هستند و هنوز کامل نیستند. همچنین روش نمایش ته‌حساب برای آبشده‌فروشان متفاوت از بقیه است چون مشتریانشان ممکن است بیش از یک ته حساب طلایی داشته باشند. مثلا یک کیلو فردایی طلب داشته باشد و همزمان 300 گرم طلای نقدی.

اگر می‌خواهید هر دو حساب و کتاب را یکجا داشته باشید یعنی مشتریان شما مربوط به یک جا هستند و حساب کارگاه، جدای از حساب کیفی شما نیست، نوع «طلاساز» را انتخاب کنید تا امکانات مربوط به طلاسازی را هم داشته باشید.
اما اگر حساب و کتابی کاملا جدای از هم دارید انگار که دو تا مغازۀ کاملا جدا از هم هستند، در این صورت باید دو تا دفتر حسابداری جداگانه باز کنید. کیمیا این امکان را دارد که هر تعداد دفتر حسابداری که نیاز دارید، داشته باشید و حساب‌ها با هم قاطی نمی‌شوند.

نام کسب و کار در کیمیا نرم افزار طلا فروشی

پس از انتخاب مدل کسب و کار، حالا نام مغازه‌تان را بنویسید. ممکن است بگویید

«من کیفی هستم و مغازه ندارم»

بالاخره یک نام برای شغل خودتان دارید دیگر! همان را بنویسید. مثلا طلای استاندارد محسن. یا اگر کارگاه طلاسازی دارید: تولید طلای لوکس کیمیا

قسمت بعدی، رمزعبور است که اجباری نیست اما برای امنیت اطلاعات خودتان، توصیه می‌کنیم حتماً رمز عبور بگذارید.

تنظیمات پیش‌فرض

در قسمت سمت چپ، تنظیمات برنامه را می‌بینید. فقط در صورت نیاز آنها را تغییر دهید چرا که تغییر دادنشان، بر محاسبات تأثیرگذار است.
تنظیمات در گام به گام کیمیا نرم افزار حسابداری طلا فروشی

عیار مبنا

برنامه، ته حساب طلایی افراد و وزن تبدیلی و موجودی کلی طلا را بر مبنای این عیار نگه می‌دارد.

عیار مبنای شرطی

وقتی آبشده‌‌ای شرطی دریافت می‌کنید، یعنی آبشده‌ای که هنوز جواب عیارش مشخص نشده، در چنین حالتی وزن تبدیلی به 750 را با چه عیاری حساب کنیم؟ البته تا زمانی که عیار آبشده مشخص شود چون بعد از آن، متناسب با عیار قطعی، وزن 750 دوباره حساب می‌شود.

عیار مبنا (خرید، تعویض)

این گزینه برای تکفروشان و مغازه‌های خرده‌فروشی کاربرد دارد. خیلی‌ها قیمت تعویض را بر مبنای 740 عیار محاسبه می‌کنند و برخی‌ها به همان قیمت 750 حساب می‌کنند. شما برای خرید طلای متفرقه یا تعویض، با چه عیاری قیمت می‌دهید؟ اینجا واردش کنید.

واحد ارزی دفتر

اگر افزونه ارز و سکه را تهیه کرده باشید، می‌توانید واحد ارزی دفتر را عوض کنید. البته فقط و فقط اگر واحد حساب و کتابتان چیزی جز این است عوضش کنید. یعنی اگر پول نقد شما، ریال نیست و خارج از کشور زندگی می‌کنید، واحد ارزی دفتر را تغییر دهید. اما اگر ساکن ایران هستید ولی با خارج هم کار می‌کنید، واحد ارزی را عوض نکنید.

کلید ادامه را کلیک کنید یا F12 را در صفحه‌کلید بزنید تا به مرحله بعدی بروید.

منوی پایین صفحه، سمت راست که به شکل سه نقطه عمودی است را کلیک کنید.
خرید افزونه کیمیا در گام به گام
دکمه افزونه‌های من را کلیک کنید.
در پنجره‌ای که باز می‌شود، روی دکمه خرید مربوط به افزونه ارز و سکه کلیک کنید. کمی صبر کنید تا دایره انتظار کنار برود. حالا اگر دکمه خرید تبدیل به لبخند و کلمه «فعال» شده باشد، افزونه برای شما فعال شده وگرنه به صفحه محصول در سایت هدایت می‌شوید که در این حالت لطفاً با پشتیبانی تماس بگیرید تا مسأله را بررسی کنند.

افزونه های من در کیمیا نرم افزار طلا و جواهر

این مقاله چطور بود؟ 4 نظر

5 4
مدل کسب و کار