محیط گام به گام

پس از نصب کیمیا و اولین اجرای آن، محیط گام به گام را مشاهده می‌کنید. قرار است در این محیط دو تا کار اساسی انجام دهید تا کیمیا برای شروع کار، آماده باشد:

  • موجودی مغازه – هر چی که همین الان در مغازه هست از آبشده گرفته تا پول نقد و کار ساخته
  • ته‌حساب افراد – یعنی طلبها و بدهی‌های مغازه به دیگران تا قبل از امروز

وارد کردن اطلاعات آزمایشی

توصیه می‌کنیم چند روزی را به صورت آزمایشی با برنامه کار کنید تا قِلِق کار دستتان بیاید. موجودی مغازه و ته‌حساب‌ها را وارد کنید اما نگران نباشید که چیزی جا بماند یا اشتباه وارد شود چون می‌دانید که آزمایشی و موقت است.
پس از چند روز که احتمالا یکی دو هفته هم طول نخواهد کشید، دفترحسابداری جدیدی باز کنید. دفتر آزمایشی قبلی را هم به راحتی می‌توان از لیست دفترهای حسابداری حذف کرد.

گذشته‌ها گذشته

نخواهید که حساب و کتاب را از چند ماه پیش وارد کنید. امروز را ملاک کار خودتان بگذارید و حسابداری را شروع کنید.
چرا؟ چون گذشته‌ها گذشته؛ اگر حسابهای قدیمی همگی درست بودند، چه نیازی به وارد کردنشان در کیمیاست؟! زمان زیادی از شما بابت ثبتشان گرفته می‌شود و از کار اصلی‌تان می‌مانید. اگر هم ناقص باشند، وارد کردنشان در کیمیا که کاملشان نمی‌کند!
بیش از ده سال تجربه به ما نشان داد هر کدام از دوستان که حسابهای گذشته را وارد کردند و از لحظۀ حال، شروع نکردند به نتیجه نرسیدند.
مگر در یک حالت: صرفاً می‌خواهید به ته‌حساب درست برای برخی اشخاص برسید. مثلاً فاکتورهای دستی از یک نفر را می‌خواهید در برنامه وارد کنید تا به ته‌حساب واقعی و قابل اطمینان برسید.
یعنی دنبال کل موجودی مغازه و همه ته‌حسابها در آن تاریخ نیستید. در این حالت، وارد کردن فاکتورهای قدیمی برای شما راهگشاست به شرطی که بعد از رسیدن به نتیجه، با بستن سال مالی به دفترحسابداری جدیدی برسید و آنجا ادامه دهید، نه اینکه بخواهید بقیه حسابها و موجودی را با آن وفق دهید.
بنابراین غیر از مورد بالا، برای وارد کردن موجودی مغازه، هرچی که «همین الآن» در مغازه هست را وارد کنید. برای ته‌حساب‌ها هم، نگاه کنید که همین الآن، اشخاص چقدر بدهکار یا طلبکار هستند.
نگران هم نباشید چیزی فراموش شده باشد یا بعداً یادتان بیافتد چون بعد از این مرحله گام به گام هم می‌توانید اطلاعات را کم و زیاد کنید.

احتمالاً این مقاله هم مفید باشه
حساب‌های امانات

دقت بفرمایید همه این موارد، بایستی باهم و مرتبط به یک زمان باشند نه اینکه ته‌حساب‌های امروز را وارد برنامه کنید و چند تا فاکتور ثبت کنید بعد، فردا یا پس‌فردا تازه موجودی گاوصندوق را وارد کنید. هدف رسیدن به خلاصه وضعیت در ابتدای دوره است.

مقاله بعدی
شغل شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست