روش تهیه نسخۀ پشتیبان در کیمیا

  1. راهنمای نرم‌افزار کیمیا
  2. arrow_back_ios
  3. امکانات
  4. arrow_back_ios
  5. روش تهیه نسخۀ پشتیبان در کیمیا

در کیمیا به دو روش می‌توانید نسخه پشتیبان (بکاپ) تهیه کنید:

۱- تهیه نسخه پشتیبان در مکانی که شما تعیین کنید

روش اول: از منوی اصلی که کنار آرم کیمیا قرار دارد، «تهیه نسخه پشتیبان» را کلیک کنید. نشانی جایی که می‌خواهید فایل پشتیبان در آن قرار گیرد، به برنامه بدهید و دکمۀ Save را انتخاب کنید.

کیمیا نرم افزار حسابداری طلا فروشی
بکاپ گیری در کیمیا نرم افزار حسابداری طلا

پیشرفت کار به شما نشان داده می‌شود و پس از آن، فایلی که نامش تاریخ و ساعتِ آن لحظه است ایجاد می‌شود.
با دو بار کلیک‌کردن بر این فایل، وقت خود را تلف نکنید چراکه با این کارها، نمی‌توانید فایل را مشاهده کنید و فقط از داخل برنامه کیمیا می‌توان بازیابی کرد.

۲- پشتیبان‌گیری بر فلش مموری

روش دوم که مورد علاقه‌ام است و به شما هم توصیه می‌کنم ازین روش بهره‌مند شوید. قبل از بستن کیمیا و خارج‌شدن از آن، فلش مموری خود را به کامپیوتر وصل کنید (البته اگر وصل نیست) و برنامه کیمیا را با کلیک بر ضربدرش ببندید. پیامی که همیشه می‌بینید ظاهر می‌شود:

بکاپ در کیمیا نرم افزار حسابداری طلا فروشی
پشتیبان‌گیری بر فلش مموری

و کاری بسیار آسان انجام دهید؛ دکمه «تهیه نسخه پشتیبان و خروج» را کلیک کنید. کیمیا هوشمندانه فلش مموری را تشخیص می‌دهد و فایل پشتیبان را بر آن ایجاد می‌کند.

تهیه نسخه پشتیبان در پایان روز

همه روزه پس از به پایان رسیدن کارهای حسابداری‌تان به یکی از دو روشی که گفتیم، بکاپ تهیه کنید: «پیشگیری بهتر از درمان است». چنانچه مسأله‌ای برای کامپیوتر شما رخ دهد و نتوانید به اطلاعات داخل حافظۀ آن دسترسی داشته باشید، به‌راحتی می‌توانید کیمیا را در کامپیوتری دیگر نصب کنید و نسخۀ پشتیبان را بازیابی کنید.

احتمالاً این مقاله هم مفید باشه
حذف آبشده‌های زیر یک گرم

درون نسخه پشتیبان چه خبر است؟

هربار که بکاپ می‌گیرید، همه سندهایی که از ابتدای دوره تا به این لحظه ثبت کرده‌اید، همگی در نسخه پشتیبان قرار می‌گیرند؛ همچنین از تنظیمات برنامه، طرحی که برای چاپ سند انجام داده‌اید و تنظیم‌های مرتبط با گزارش‌ها نیز پشتیبان گرفته می‌شود؛ چنانچه بیش از یک دفتر حسابداری دارید، از تک‌تک دفترها پشتیبان‌گیری می‌شود.
تنها چیزی که در فایل پشتیبان از خود اثری به‌جا نمی‌گذارد، عکس‌ است. فایل‌های تصویری از اجناس و اشخاص چون حجم بالایی دارند و روند تهیه پشتیبان را کُند می‌کنند، زحمتش گردن خودتان می‌افتد. پیشنهاد می‌کنم که از پشتیبان‌گیری خودکار و اتومات برای آنها استفاده کنید. در Dropbox ،GoogleDrive یا خدماتی مشابه آن، عضو شوید و از خدمات آنلاین و رایگانش استفاده کنید. بدون کمترین زحمتی، خودش برایتان به صورت آنلاین بکاپ می‌گیرد.بکاپ آنلاین در کیمیا نرم افزار حسابداری طلا فروشی

چنانچه ابهامی درباره پشتیبان‌گرفتن در کیمیا نرم افزار حسابداری طلا فروشی دارید، خوشحال می‌شویم در همین صفحه نظر خود را بنویسید تا پاسخ بدهیم.

مقاله بعدی
برگشت خوردن چک، در حساب گذاشتن چک، نقدشدن چک
مقاله قبلی
بستن سال مالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست