همین الآن چقدر پول نقد در مغازه و گاوصندوق موجود دارید؟
در ردیف اول، شرح را نقدی بزنید و موجودی‌تان را در ستون مبلغ بنویسید. در ردیف‌های بعدی، موجودی دلار و یورو و هرچه ارز دارید هر کدام را در ردیف جداگانه بنویسید، صد البته اگر در مغازه‌تان، ارزی موجود است. مهم هم نیست که این پول‌ها و ارزها از کجا آمده‌اند حتی اگر بابتشان بدهکارید یعنی بدهی مغازه است، هر چی که همین الآن موجود است، وارد کنید.
سؤالی که ممکن است برایتان مطرح شود: پول‌هایی که در حساب‌های بانکی دارم چطور؟ آنها را در مراحل بعدی وارد می‌کنید. اینجا فقط پول‌هایی که به صورت فیزیکی در مغازه هست را ثبت کنید.

اگر الان هیچی موجود ندارید، این مرحله را بی‌خیال و ادامه را کلیک کنید.

مثال

پول‌های نقدی که در مغازه داشتیم، همه را جمع کردم و شمردم، مبلغ 10.367.000 تومان شد. 5700 دلار و 225.000 دینار عراق هم موجودی ارزهای مغازه بود. اینها را در کیمیا این شکلی وارد کردیم:
ابتدای دوره حسابداری طلا فروشی و موجودی نقدی و ارزها

می‌بینید که پول نقد را به صورت ریالی وارد کردم. دلار را هم زدم اما دینار عراق در لیست نبود. من چه کردم؟ دیدم خود کیمیا در پایین لیست راهش را گفته:

برای معرفی ارز جدید، اسمش رو تایپ کن و Enter

معرفی ارز جدید در ابتدای دوره
من هم تایپ کردم دینار عراق و کلید Enter را زدم، پنجره جنس جدید باز شد. اگر درباره گزینه‌های داخل این پنجره سؤال دارید، روی لینک روبرو کلیک کنید: اطلاعات پایه > پنجره جنس جدید – ارز

آموزش بعدی
موجودی سکه‌های بانکی
آموزش قبلی
شغل شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست