آقای حاجی‌وندیان که سازنده و تأمین‌کنندۀ کارساخته برای مغازه ما هستند، یک فقره آبشده را پَس دادند؛ طلای آب شده، شکن بوده یا عیارش مسأله داشته یا به هر دلیل دیگری. در چنین حالتی دریافت آبشده را چگونه در نرم افزار حسابداری طلا فروشی، ثبت کنیم؟
راه‌حلی که به ذهن می‌رسد این است که «دریافت» در تشخیص و «آبشده» در شرح را انتخاب کنیم، سپس وزن را تایپ کنیم، بعد عیار را بعد ری‌گیری و در نهایت شماره پاکت ری‌گیری را تایپ کنیم. اما کیمیا برنامه حسابداری طلا فروشی، راهی بسیار آسان‌تر دراختیار شما قرار می‌دهد.

دریافت مرجوعی آبشده از کارخانه

به جای «دریافت» در تشخیص «دریافت‌مرجوعی» را انتخاب کنید. سپس «آبشده» را در شرح کلیک کنید یا کد ۱ را تایپ کنید و کلید Enter را بفشارید. خواهید دید که کیمیا لیست آبشده‌هایی را می‌آورد که به این شخص پرداخت کرده بودید. با یک تیر، دو نشان را می‌زنید؛ سرعت فاکتور زدن را فوق‌العاده بالا می‌برید چون خیلی کمتر تایپ می‌کنید، همچنین مطمئن می‌شوید که آن شخص، طلای آب شده را اشتباهی برای شما نیاورده و حتماً از شما گرفته بود. چراکه اگر این آبشده را پرداخت نکرده بودید، در لیست نمی‌آمد!

برنامه حسابداری طلافروشی کیمیا و ثبت دریافت مرجوعی

دریافت مرجوعی آبشده از کارخانه در کیمیا نرم افزار حسابداری طلا فروشی

پرداخت مرجوعی آبشده به مشتری

همان طلای آب شده را که از کارخانه آقای حاجی‌وندیان مرجوع شد، می‌خواهیم به مشتری پس دهیم. اگر یادتان نیست که از چه کسی دریافت کرده‌اید به گزارش دفتر شرطی سری بزنید، گزینه «آبشده» را کلیک کنید، تاریخ را به صورت حدودی تنظیم کنید مثلا یک ماه پیش و اگر هیچ حدسی درباره تاریخ ندارید تاریخ را از ابتدای دوره تنظیم کنید و کلید تأیید را کلیک کنید. چرا همیشه از ابتدای دوره نگذاریم؟ چون ردیف‌های بیشتری باید در گزارش بیایند و گزارش دیرتر به دست شما می‌رسد. پس از تأیید، برای یافتن آبشده موردنظرتان می‌توانید شماره پاکت ری‌گیری را در قسمت جستجو تایپ کنید تا گزارش محدود شود. غیر از شماره قبض ری‌گیری مواردی مثل وزن آبشده، عیار، اسم ری‌گیری، اسم شخصی که از او دریافت شده یا شخصی که به او پرداخت شده، همه و همه را می‌توانید در جستجو استفاده کنید تا به آبشده موردنظرتان برسید.
در نهایت و بعد از مشخص شدن اسم مشتری‌ای که آبشده را به ما داده بود، وارد حسابش در صفحه سند می‌شویم و آبشده را «پرداخت» می‌کنیم. نه! با «پرداخت» باید همه چیز را خودتان تایپ کنید؛ بنابراین از «پرداخت‌مرجوعی» استفاده کنید تا از لیست آبشده‌هایی که از ایشان دریافت شده، طلای آب شده مدنظرتان را بیابید.

دریافت چک برگشتی

برای چک هم داستانی شبیه به آبشده رخ می‌دهد که گیرندۀ چک، آن را به ما پس بدهد. در مورد چک اگر «دریافت» بزنیم غیر از زمانی که برای تایپ کردن از ما می‌گیرد، تاریخچۀ چک را از دست می‌دهیم و عملا به عنوان چکی جدید ثبت می‌شود؛ پس حتماً از «دریافت‌مرجوعی» برای چک استفاده کنید تا کیمیا لیست چک‌هایی را که به آن شخص پرداخته بودید، نشانتان دهد و از لیست انتخاب کنید.

برنامه حسابداری طلافروشی کیمیا و ثبت دریافت مرجوعی چک

دریافت مرجوعی چک و چک برگشتی از کارخانه در کیمیا نرم افزار حسابداری طلا فروشی

این مقاله چطور بود؟ 0 نظر

1
مرجوعی آبشده و چک
آموزش بعدی
سند تکفروشی و کار درصد دار
آموزش قبلی
سرعت در سند زدن: پولی شود، دریافت نقد

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام
  در این قسمت بهتر نبود که برای جستجوی آبشده ای که کمی یا اصلا اطلاعاتی در مرد آن نداشتیم جستجوی جداگانه با پارامتر های بیشتری استفاده می شد چون از آنجا که وقت بسیار مهم می باشد در قسمت تعیین حدود روز کمی بی معنی هست.
  به عنوان مثال برای پارامتر های جستخو آبشده : عیار ، شماره ری ، شماره ری و یا حتی با استفاده از وزن آبشده می توانستیم راحتر به جستجو ادامه دهیم مخصوصا وزن آبشده.
  سپاس.

  پاسخ
  • سیدحسنین قاینی
   7 مرداد 1397 8:57 قبل از ظهر

   سلام. ای کاش ابتدا با کیمیا کار می‌کردین بعد می‌پرسیدین. برای جستجوی آبشده از «گزارش‌» استفاده کنید.
   متشکرم

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست