با دیدن قبض مالیات، سردرد نگیرید

در مقاله «تا کی سرِ قیمت، با رقبا و همکارات رقابت می‌کنی؟!» گفتیم به جای رقابت و ارزون‌فروشی، برای مشتری خاطره و تجربه‌ای خوشایند بسازیم تا حساسیتش به قیمت از بین بره. واقعیت اینه که: مشتری فقط جنس نمی‌خره بلکه لحظۀ آشنایی با شما تا بعد از خرید و ارتباط‌های بعدی، برا مشتری تجربه می‌سازی که باید باحال و شیرین باشه.
امروز یه راهکار جدید و به‌روز معرفی می‌کنم که کاملا مغازۀ شما رو در ذهن مشتری برجسته می‌کنه. به‌جای پیامک کلیشه‌ای که خیلی جلب‌توجه نداره، چند دقیقه بعدِ خرید، سیستم به مشتری زنگ بزنه و بابت خریدش تشکر کنه. به‌نظرت مشتری چقد ذوق‌زده می‌شه؟! به ویژه اگر اولین خریدش باشه.
فک کن صدای گوینده حرفه‌ای باشه جذابیتش چند برابر میشه و کاملا در ذهن مشتری موندگار میشی؛ امکان نداره برای دیگران تعریف نکنه و این یعنی تبلیغ شما از بهترین راه؛ چون حتما می‌دونین بهترین روش پیداکردن مشتری جدید، توصیه دهان به دهان هست یعنی یکی از مشتریا با خودش چند مشتری جدید بیاره یا حداقل شما رو به دیگران توصیه کنه. اما این اتفاق کی می‌افته؟ زمانی که تجربه لذت‌بخش و باحالی براش ساخته باشی.

کیمیا نرم‌افزار حسابداری طلافروشی، به تماس تلفنی اینترنتی مجهز شده و می‌تونی در یک لحظه با صدها نفر تماس بگیری بدون اشغال شدن خط تلفن یا گرفته‌شدن وقت خودت. در آینده که همه درباره مغازه شما حرف می‌زنن و متمایز شدی، به انتخابت افتخار می‌کنی.

فکر نمی‌کردم اینقدر باحال باشه!

همه در روز تولد از دیدن پیامک‌های تبریک خوشحال میشن خود شما هم روز تولدت منتظر سیل پیام‌های تبریک هستی؛ نیستی؟! اما تماس تلفنی جذابیت و جلب توجهش خیلی بیشتره. تولد مشتری، به‌جای اینکه خودت زنگ بزنی که نمی‌زنی…! بذار سیستم تماس بگیره و آهنگ «تولد! تولد! تولدت مبارک…» برای مشتری پخش بشه آخرش هم اسم مغازه شما گفته بشه. یه لحظه خودت رو جای مشتری بذار که روز تولدت، موبایل زنگ بخوره و این آهنگ پخش بشه؛ چه احساسی خواهی داشت؟ ما تست کردیم مخصوصا روی بانوان. اولین جمله‌ای که از آنها شنیدیم و همراه با ذوق‌زدگی خاصی گفتن این بود: «چه با حااآل!»
به چشم خودمون دیدیم که مشتری سوپرایز میشه. بعضی‌ها پُز میدن که تعداد پیامک بیشتری برای تولدشون اومده. شما در عوض کاری می‌کنی که برای همیشه در خاطر مشتری بمونه و همه‌جا تعریفش کنه. تبلیغ ازین بهتر؟!

برای سالگرد ازدواج که خوراک کار طلافروشی هست یا جشن‌ها و مناسبت‌های دیگه هم میتونی پیام مناسب ضبط کنی و کیمیا تماس بگیره و این‌طوری ارتباطت با مشتری قطع نمیشه بلکه هر مشتری، چندتا مشتری دیگه معرفی می‌کنه.

هیچ رکودی نیست

خریدار برای شما همیشه هست و مشتری همیشه پول کافی داره، فقط سرگردانه و نیازمند کمک و مشاوره شما. نشون به اون نشون که در همین دوران رکود که خیلی از همکاران شما می‌نالند، طلافروشانی هستن که خیلی پیشرفت کردن و شعبه دومشون رو هم افتتاح کردن؛ اگه رکوده پس چرا اونها تونستن با تغییر در روش خودشون، فروش رو زیاد کنن؟!
مشتریانتون خوب هم خرید می‌کنن اگر پیشنهاد شما کاملا شخصی‌ و براساس سلیقه‌ یا خریدای قبلیشون باشه؛ جذابیتی مثل تخفیف یا هدیه‌ای خاص در فرصت محدود معجزه می‌کنه.
آمار خرید قبلی مشتری و سلیقه‌اش رو به راحتی در کیمیا و با گزارش کارکرد اجناس، می‌تونید پیدا کنید. این روش، عالی جواب میده چون پیشنهاد شما عمومی نیست بلکه کاملاً شخصی شده به همین خاطر توجه مشتری رو جلب می‌کنه. کار هر روزۀ دیجی‌کالا همینه و با همین روش میشه فروش رو چند برابر کرد! فک می‌کنی چرا بعضی‌ها حتی در دوران رکود یا روزایی مثل محرم و صفر، باز خوب می‌فروشن؟!
صدایی پرانرژی ضبط کن و بذار سیستم به مشتری‌ها زنگ بزنه و پیشنهاد بده. وقتی که رقبای شما در مغازه نشستن و مگس می‌پرونن، شما با عمل‌گرایی، مشتری رو به مغازه خودت جذب می‌کنی! این‌طوری هزینه مالیات ناچیز میشه و قبضش سردرد نمیاره.

قسطت رو بردار بیار خانوم!

طلافروشانی دیده‌ام که ساعت‌ها از وقتشون، برای زنگ‌زدن به مشتریان بدهکار تلف میشه همراه با خوردشدن اعصاب بعد از چند تماس. گاهی هم که مغازه شلوغ باشه بی‌خیالِ تماس میشن و استرس می‌گیرن. با همچین اعصاب و استرسی، میشه خوب فروخت؟! شما قراره تجربه و خاطره‌ای شیرین برای مشتری بسازی پس لازمه‌اش آرامش خودته!

صدایی مهربان و بااخلاق، یک بار ضبط کن و همیشه استفاده کن. راستی! کیمیا می‌تونه اسم مشتری رو بخونه و در یک لحظه با همه تماس می‌گیره. یعنی شما متنی رو آماده می‌کنی و کیمیا خودش اسم مشتری رو در متن می‌گذاره! مقایسه کن احساسی که مشتریان شما دارن با احساس مشتری رقبا بعد از تماسی بی‌اعصاب. فقط با چند کلیک، در وقت شما خیلی صرفه‌جویی میشه!

دیگه چی؟

این ویدئوی کوتاه رو ببین، بعدش هر سوالی داشتی تماس بگیر تا بچه‌های تیم کیمیا با صبر و حوصله راهنمایی‌ات کنند. تلفن: ۰۲۱٫۹۵۱۱۸۵۵۶ منتظر شنیدن صدای گرم شما هستیم.