سید حسنین قاینی

در کیمیا نرم افزار حسابداری زرگری امکانی فراهم کردیم تا کارگاه‌هایی که نیازی به شبکه و مدیریت تولید ندارند، بتوانند کسری بخش‌های مختلف را بسیار آسان و هنگام سند زدن، مشاهده کنند. این امکان بیشتر برای کارگاه‌هایی مناسب است که چند طبقه نیستند و بیش از یک کامپیوتر برای حسابداری نیازشان نیست یعنی با یک کامپیوتر کارشان راه می‌افتد.
بخش‌های مختلف کارخانه طلاسازی که باید بده بستانش ثبت شود و کسری یا بدهی‌اش مشخص شود، برای هر بخش، حسابی مجزا از نوع بنکداری یا امانات باز کنید و در قسمت ویرایش مشخصات آن شخص، گزینه طرح سند را «کاربر» انتخاب کنید.
طرح سند برای محاسبه کسر در کارگاه زرگری
با تغییر طرح سند از بنکداری به «کاربر» شکل صفحه سند تغییر می‌کند. اولین فرقی که موقع سند زدن احساس خواهید کرد این است که نیازی به تشخیص ندارید چون ستون‌های پرداختی و دریافتی جدای از هم قرار دارند، در هرکدام وزن یا تعداد را وارد کنید، کیمیا خودش تشخیص را پرداخت یا دریافت می‌زند.
شکل سند کارگاهی در نرم افزار حسابداری زرگری

 

کسری هر پارت به صورت جدا

کار دیگری که باید انجام داد، تیک زدن «گروه‌بندی ردیف‌ها» است. این تیک باعث می‌شود که برای هر جنس یا نیم‌ساخته که رد و بدل می‌شود یک گروه در ردیفش شکل می‌گیرد تا کسری آن گروه مشخص شود. گروه‌بندی به شما کمک می‌کند که هر پارت از کار را به صورت مجزا ببینید و کسری‌اش مشخص شود.
محاسبه کسری هر پارت کار ساخته در کارگاه زرگری

برای آشنایی بیشتر حتماً ویدئو را ببینید. اگر کارخانه طلاسازی نسبتاً بزرگی دارید و برای بخش‌های مجزا، موجودی و کسری جداگانه حساب می‌کنید و می‌خواهید هر بخش در کامپیوترش فقط موجودی خودش را مشاهده کند، توصیه ما به شما استفاده از نسخه مدیریت تولید است.

این مقاله چطور بود؟ 1 نظر

4 1
کسری هر قسمت از کارگاه و کسری هر پارت