چه افرادی را در حساب بنکداری قرار دهید؟

اگر تکفروش هستید، کارهای ساخته را از کجا تأمین می‌کنید؟ احتمالا از بنکداران بازار و اشخاص کیفی و چند کارگاه طلاسازی. اسم و ته‌حسابشان را بنویسید.
اگر کارگاه دارید و طلاساز هستید، مشتریان شما چه کسانی هستند؟ احتمالاً چند مغازه تکفروشی و افراد کیفی و بیشتر از آنها، بنکداران بازار، همچنین بخش‌های مختلف کارگاهتان و حساب کسری آنها.
اگر بنکدار و عمده‌فروش هستید، اسم و ته حساب مشتریان خود را بنویسید. همچنین کارگاه‌هایی که با آنها کار می‌کنید و افراد کیفی را. همچنین افراد آبشده فروش و ری گیری‌ها. عین همین مسأله اگر کیفی هستید.

اگر شخصی الان با شما هیچ حسابی ندارد و ته حسابش صفر است، باز هم اسمش را بنویسید مگر اینکه دیگر با آن شخص کار نمی‌کنید.

  • بنکدار و عمده فروش
  • همکار و مغازه‌های همسایه
  • کیفی
  • آبشده فروش
  • کارخانه و کارگاه طلاسازی
  • مشتری مغازه دار
  • ری گیری

حساب های بنکداری در ابتدای دوره
خلاصه اینکه حساب همه کسانی که با آنها بده بستان دارید، همه را در همین بخش حساب‌های بنکداری وارد کنید. به جز سه تا: مشتریان مغازه تکفروشی که اکثراً از بانوان هستند، سرمایه اولیه خودتان و شرکای مغازه و حساب‌های بانکی. برای این سه، بخش‌هایی جداگانه جلوتر در کیمیا می‌آید.

گروه

بهتر است افراد را گروه‌بندی کنید تا بعداً در گزارش‌ها استفاده کنید. مثلا می‌خواهید ته‌حساب همسایه‌ها را چاپ کنید، گروه «همسایه‌ها» را انتخاب می‌کنید. یا مثلا در اپلیکیشن کیمیـ نما، می‌خواهید فقط فاکتورهای «مشتری اهواز» به موبایل منتقل شود.
جدای ازین، هشدارهای کیمیا برای هر گروه هم تنظیم‌پذیر است. به عنوان مثال: از مشتری آبشده را همیشه دریافت می‌کنیم دیگر! اگر اشتباهی پرداخت بزنید، کیمیا هشدار می‌دهد تا مطمئن شود اشتباه نشده. توضیح بیشتر در این زمینه را در پنجره گروه جدید بخوانید. هنگام نصب کیمیا، سه تا گروه داریم که شما می‌توانید به آنها اضافه کنید.
معرفی گروه به حساب جدید در ابتدای دوره

  • تعریف نشده: کیمیا نسبت به این گروه، بی‌خیال است و هیچ هشداری نمی‌دهد!
  • سازنده: منظور، هر کسی است که جنس و کار ساخته برایتان تأمین می‌کند.
  • مشتری

برای معرفی گروه جدید، کافی است نامش را تایپ کنید و Enter را بزنید. پنجره گروه جدید باز می‌شود. چنانچه درباره این پنجره نیاز به راهنمایی دارید، روی لینک روبرو کلیک کنید: اطلاعات پایه > پنجره گروه جدید

احتمالاً این مقاله هم مفید باشه
موجودی سکه‌های بانکی

ارز

دوستانی که افزونه ارز و سکه را تهیه کرده باشند، می‌توانند مشخص کنند که پیش‌فرض حساب هر شخصی با چه ارزی باشد. این کار سرعت سند زدن را بسیار بالا می‌برد. مثلا اگر با کسی، بیشتر حسابتان به دلار است و ته‌حساب را دلاری نگه می‌دارید اما گاهی ته‌حساب درهمی هم پیدا می‌کند، ارز را دلار قرار دهید.

عیار ته‌حساب

مانده حساب این شخص را با چه عیاری می‌خواهید ببینید؟ مثلا اگر با ترکیه کار می‌کنید، معمولا پرینت ته‌حسابشان با عیار 995 هست حتی اگر ساخته‌ای 18 عیار از آنها بگیریم.
مثال دیگر: مغازه‌های تکفروشی، ته‌حساب همسایه‌ها را با عیار 740 نگه می‌دارند تا به اندازه‌اش، طلای متفرقه روی ترازو بگذارند.
عیار ته حساب صرفاً نمایش مانده حساب آن شخص را تغییر می‌دهد و موجودی شما را به هم نمی‌ریزد.

مانده حساب

بعد از وارد کردن نام و گروه و… با چند بار زدن Enter، پنجره مانده حساب باز می‌شود.
دقت بفرمایید: ته‌حسابی که همین الآن با شما دارند، ثبت کنید. چنانکه در شروع به کار با کیمیا گفتیم، کاری به گذشته‌ها نداشته باشید و همین امروز را ملاک شروع کار با کیمیا قرار دهید.
اشخاصی هستند که مثلاً طلا را بدهکارند اما اجرت را طلبکار: حسابشان را در دو ردیف بزنید.
مانده حساب و ته حساب اشخاص در ابتدای دوره
اگر فقط حساب مبلغ را داشتید، ستون وزن 750 را خالی رد کنید.
ته‌حساب‌های ارزی را هر کدام در ردیف جداگانه وارد کنید. ابتدا ارز ردیف را تغییر دهید و سپس مبلغ را وارد کنید.

با کلیک روی دکمه تایید یا فشردن Alt و X در صفحه‌کلید، به پنجره قبلی برمی‌گردید یعنی لیست حساب‌های بنکداری. Enter بزنید تا به ردیف دوم منتقل شوید و حساب نفر بعدی را وارد کنید و همین رویه را ادامه دهید تا حساب‌های بنکداری تکمیل شود و کسی باقی نماند. کلید ادامه را کلیک کنید یا F12 را بزنید.

مقاله بعدی
حساب‌های شرکاء
مقاله قبلی
موجودی اجناس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست