سند

در این نوشته، راه سریع‌تر پولی کردن را باهم می‌ببینیم.

خرید طلا به مقدار پول مشخص

می‌خواهیم به اندازه ۱۰ میلیون تومان، از آبشده فروش، طلا بخریم. در حساب ایشان، قسمت تشخیص را پرداخت می‌زنیم و در شرح، اگر پول نقد داده‌ایم، «نقدی» و اگر چک پرداخت کرده‌ایم، کد ۶ (چک) و اگر حواله بانکی یا کارت به کارت شده، کد ۷ (حواله) را انتخاب می‌کنیم. در قسمت مبلغ تایپ می‌کنیم ۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال و به ردیف بعدی می‌رویم تا به اندازه همین مبلغ طلا بخریم پس در تشخیص، «خرید» و در شرح، «پولی» را انتخاب می‌کنیم. وزن را خالی رد کنید و مظنه را تایپ کنید سپس در قسمت مبلغ، دوباره ۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰ را تایپ کنید. بدین ترتیب ایشان طلایی معادل ۱۰ میلیون تومان به ما بدهکار می‌شوند.
راه آسان‌تر برای ثبت ردیف «پولی کردن» در کیمیا نرم افزار حسابداری طلا فروشی این است که در همان ردیف پرداخت پول، از گزینۀ «طلایی شود» استفاده کنیم یا در صفحه کلید، از میان‌بُر Ctrl+Q بهره‌مند شویم. با این کار، خود برنامه برایتان خرید و پولی را درج می‌کند و مبلغ را تایپ می‌کند و شما فقط مظنه را در صورت نیاز اصلاح کنید.

سرعت فاکتور زدن در کیمیا نرم افزار حسابداری طلا فروشی

سرعت فاکتور زدن – طلایی شود

فروش طلا و دریافت پول نقد

مثالی دیگر؛ فرض کنید می‌خواهم ۳۰ گرم طلا بفروشم و پولش را به صورت «نقدی» دریافت کنم. این کار هم دو ردیفه انجام می‌شود و در ردیف اول، فروش پولی به وزن ۳۰ گرم و قیمت طلا را تایپ می‌کنم و در ردیف بعدی، دریافت نقدی را وارد می‌کنم. اما راهی آسان‌تر هم هست! هدف ما این است که جلوی تایپ کردن اضافه و دوباره‌کاری تا جای ممکن گرفته شود تا هم سرعت کار بالاتر برود هم احتمال اشتباه پایین بیاید.
پس از ثبت ردیف فروش پولی، کلید «دریافت نقدی» را کلیک کنید تا برنامه خودش در قسمت تشخیص، «دریافت» و در قسمت شرح، «نقدی» و در قسمت مبلغ، پولی که باید دریافت شود را برای شما ثبت کند و صد البته که می‌توانید مبلغ را ویرایش کنید.

سرعت فاکتور زدن در کیمیا برنامه حسابداری طلا فروشی

سرعت فاکتور زدن – دریافت نقدی به مبلغی که طلا فروختیم

تبدیل کردن اجرت فاکتور به طلا

به مشتری مغازه بنکداری خودتان، چند قلم جنس پرداخت کرده‌اید که می‌خواهید اجرت ریالی آنها به طلا تبدیل شود. راه عادی این است که در ردیف جدید، خرید پولی را انتخاب کنید و مظنه و مبلغ اجرت را تایپ کنید. اما راهی بسیار آسان‌تر و سریع‌تر این است که در قسمت جمع سند، ماوس را روی مبلغ ببرید و گزینه «طلایی شود» را کلیک کنید. با این کار فقط کافی است تا قیمت طلا را آن هم در صورت نیاز اصلاح کنید چراکه بقیه کارها را برنامه برایتان انجام می‌دهد. این میان‌بُر در جمع سند، مانده قبلی، مانده نهایی و ریز جمع‌های سند در اختیار شما قرار گرفته است.

سرعت فاکتور زدن در کیمیا برنامه حسابداری طلا فروشی

سرعت فاکتور زدن

این مقاله چطور بود؟ 1 نظر

5 1
سرعت در سند زدن: پولی شود، دریافت نقد
نوشتهٔ پیشین
فرمول محاسبه قیمت طلا در زمان خرید از طلافروشی
نوشتهٔ بعدی
به‌روزرسانی ۱ تیر ۹۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست