قیمت تعویض طلا در کیمیا نرم‌افزار حسابداری طلا فروشی

بسیاری از همکارانی که مغازۀ تک‌فروشی دارند و جعبه‌دار هستند، قیمت تعویض را با عیار ۷۴۰ محاسبه می‌کنند؛ بدین‌سان که قیمت یک گرم ۱۸ عیار را به قیمت یک گرم با عیار ۷۴۰ تبدیل می‌کنند. روش تبدیل بسیار ساده است و از نسبت و تناسب ریاضی به دست می‌آید:

نحوه محاسبه قیمت تعویض طلا

روش محاسبه قیمت تعویض طلا

(قیمت تابلو × ۷۴۰) تقسیم بر ۷۵۰
بنابراین اگر یک گرم طلای ۷۵۰ عیار، قیمتش ۱۱۵ هزار تومان باشد، قیمت تعویض حدود ۱۱۳,۵۰۰ تومان خواهد بود. در نرم افزار حسابداری طلا کیمیا از همین روش برای محاسبه قیمت تعویض طلا استفاده کردیم اما از آنجایی که برخی همکاران، طلای تعویضی را به قیمت تابلو برمی‌دارند و همان قیمت ۱۸ عیار را در محاسبه می‌آورند، در کیمیا تنظیمی قرار دادیم تا با تغییر آن به قیمت دلخواه برسند.
از منوی اصلی برنامه (که به صورت سه‌نقطه کنار آرم کیمیا قرار دارد) صفحه تنظیمات برنامه را باز کنید و سربرگ «سند» را در سمت راست، کلیک کنید (مشابه عکس) ازین قسمت می‌توانید به کیمیا بگویید که با چه عیاری، قیمت تعویض و خرید را محاسبه کند. این تنظیم ویژۀ سند «تکفروشی» است.

نحوه محاسبه قیمت تعویض طلا

تنظیم محاسبه قیمت تعویض طلا

قیمت تعویض طلا با عیار ۷۴۰

به این مثال توجه کنید: ۱۰ گرم طلای متفرقه را با قیمت تعویض از مشتری خریده‌ایم. متفرقۀ تعویضی را با عیار ۷۴۰ برمی‌داریم و در تنظیم برنامه مشابه عکس بالا، عیار مبنای تعویض را ۷۴۰ گذاشتیم؛ نتیجه چیزی مشابه عکس زیر است.

نحوه محاسبه قیمت تعویض طلا

محاسبه قیمت تعویض طلا

قیمت تعویض طلا با عیار ۸۶۵

اگر مشتری متفرقۀ عیاربالا داشت، در قسمت قیمت طلا چه چیزی باید وارد کنیم؟ باز هم قیمت یک گرم ۷۴۰ را وارد کنید. همچنان‌که روی تابلوی مغازه هم همیشه قیمت ۷۴۰ را وارد می‌کنید و محاسبه را به عهده کیمیا بگذارید.
در این مثال، ۱۰ گرم طلای متفرقه ۲۱ عیار که با عیار ۸۶۵ از مشتری می‌گیریم و با قیمت تعویض ۱,۱۳۰,۷۲۰ ریال آمده است. ابتدا ۱۰ گرم را به معادل ۷۴۰ آن تبدیل کنید سپس در قیمت یک گرم ۷۴۰ ضرب کنید تا مبلغ به دست آید.

روش محاسبه قیمت تعویض طلای 21 عیار

محاسبه قیمت تعویض طلا

این مطلب را از دست ندهید
تا کی سرِ قیمت، با رقبا و همکارات رقابت می‌کنی؟!
0/5 ( 0 نظر )