تنظیم چاپ فاکتور – درصدهای کار ساخته در ردیفی مجزا

نرم افزار حسابداری طلا فروشی کیمیا، درصد کار ساخته را در ستون وزن ۷۵۰ همان ردیف اعمال می‌کند. مثلا در فاکتور زیر می‌بینید که وزن جنس روی ترازو ۱۳/۶۹ گرم است اما در ستون حساب طلای ایشان با ۳% شده ۱۴/۱۰

تنظیم چاپ فاکتور در کیمیا نرم افزار حسابداری طلا فروشی

تنظیم چاپ فاکتور حسابداری طلا فروشی

بسیاری از دوستانی که با کیمیا کار می‌کنند مایلند که درصدها در ردیف جداگانه چاپ شود. دکمه چاپ را کلیک کنید، سپس کلید تنظیم را پایین نوار عمودی کلیک کنید تا تنظیم چاپ فاکتور باز شود و سمت چپ تنظیمات، گزینه «درصدها در ردیف جدا» را تیک بزنید.
کلید پیش‌نمایش را بزنید تا تغییراتی که داده‌اید ذخیره شوند و آنها را مشاهده کنید. چنانکه می‌بینید ستون وزنِ ترازو و ستون وزن ۷۵۰ یک عدد را نشان می‌دهند و ردیف چهارم به چاپ فاکتور اضافه شده که جمع درصدهای سه ردیف قبلش است.

کیمیا نرم افزار حسابداری طلا فروشی

تنظیم چاپ فاکتور و ردیف مجزای درصدها

آشکارا مشخص است که ستون وزن زائد و بی‌فایده شده است و نبودنش بهتر است البته چنانچه آبشده دریافت کنید نیاز به چاپ وزن ترازو خواهیم داشت. در ادامه راهکار دیگری را نشان می‌دهیم.

تنظیم چاپ فاکتور – «وزن» داخل ستون «شرح» چاپ شود

از همان روشی که بالا گفتیم، تنظیم را باز کنید. هر ستون (وزن، عیار، تعداد و…) سه حالت چاپی دارد. اگر تیک سبز داشته باشد به صورت ستونی جداگانه چاپ می‌شود؛ اگر مربع خاکستری داشته باشد، داخل متن «شرح» چاپ می‌شود و چنانچه هیچ تیکی نداشته باشد، چاپ نمی‌شود.

تنظیم فاکتور چاپ در کیمیا نرم افزار حسابداری طلا فروشی

تنظیم چاپ فاکتور و ستون‌ها

روی گزینه دوم (چاپ در شرح و مربع خاکستری) تنظیم می‌کنیم تا وزن در ستون شرح چاپ شود. همچنین می‌توانید جای ستون‌ها را جابه‌جا کنید مثلا ابتدا وزن سپس تعداد و بعد از آن عیار چاپ شود.

این مطلب را از دست ندهید
نمایشگاه طلای اصفهان ۹۶

تنظیم چاپ فاکتور – متنی ثابت که پایین همه فاکتورها بیاید

در تنظیم چند گزینه قرار گرفته که آنها را با نام‌های مرتبط با مغازه خودتان پُر کنید. مثلا نام مغازه و تلفن. همچنین می‌توانید در قسمت «متن پاصفحه» جمله‌ای که می‌خواهید در همه فاکتورها چاپ شود، بنویسید.

کیمیا نرم افزار حسابداری طلا فروشی و تنظیم چاپ فاکتور

تنظیم چاپ فاکتور

0/5 ( 0 نظر )