چگونه اعتبار طلایی شخص را تعیین کنیم؟

در مغازه‌های بنکداری این مساله متداول است که برای اشخاص، حدی از اعتبار تعیین می‌شود، مثلا فلان مشتری را نمی‌خواهیم بیش از ۱۰۰۰ گرم طلا بدهکار شود اما مشکلی که رخ می‌دهد همان مشکل همیشگی «فراموشی» است که فاکتور را صادر می‌کنیم و بیش از دو کیلو کار ساخته به او می‌دهیم بعدش یادمان می‌آید که ای داد! نباید بیش از یک کیلو بدهکار می‌شد. راه‌حل زیبایی که در نرم افزار طلا فروشی کیمیا برای این مساله گنجانده‌ایم، هشدار اعتبار به صورت بصری است.
در صفحه سند، روی نام شخص کلیک کنید تا قاب ویرایش شخص باز شود.
ویرایش شخص برای اعتبار طلا در کیمیا نرم افزار حسابداری طلا فروشی

قسمت «اعتبار طلا» همان جایی است که باید میزان مجاز بدهکار شدن این شخص را برحسب گرم وارد کنید مثلا اگر اعتبار شخص یک کیلوگرم است، عدد ۱۰۰۰ را تایپ کنید و معنی‌اش این است که اگر ته‌حسابش کمتر از ۱۰۰۰ گرم بدهی داشت نیازی به هشدار دادن کیمیا نیست. کلید تأیید را کلیک کنید.

هشدار کیمیا برای اعتبار

اگر همین الان بدهی شخص بیش از یک کیلو باشد و بخواهید ردیفی ثبت کنید، خواهید دید که بالای مانده نهایی، کیمیا به طرز تابلوئی چشمک می‌زند و هشدار می‌دهد که این شخص «بدهی بیش از اعتبار» دارد.
اگر از آن شخص، دریافت طلا داشته باشید و بدهی‌اش کمتر از حد اعتبارش بشود، هشدار چشمک‌زن مخفی می‌شود پس در موقع سند زدن با هر ردیفی که پرداخت می‌کنید، چنانچه نیاز باشد هشدار کیمیا را خواهید دید. اما اگر بخواهید باز هم سخت‌گیری کنید و اصلاً اجازه پرداخت بیش از اعتبار را به خودتان یا کارمندتان ندهید، در تنظیمات برنامه، سربرگ سند، هشدار برای «پرداخت بیش از اعتبار» را تیک بزنید. با این کار، دیگر به هیچ وجه نمی‌توان بیشتر از اعتباری که مشخص کرده‌اید، به آن شخص پرداخت طلا داشت.
تنظیم کیمیا نرم افزار حسابداری طلا فروشی برای هشدار اعتبار

اعتبار ریالی هم داریم؟

برای بدهی ریالی هم مشابه آنچه گفته شد، می‌توانید برای اشخاص، اعتبار مبلغ مشخص کنید تا بیشتر از آن بدهکار نشوند.
در میانه سندزدن چنانچه حواستان به هشدار بود و آگاهانه خواستید به شخص، بیش از اعتبارش پرداخت کنید و از چشمک‌زدن خسته شدید، می‌توانید روی علامت ضربدر در گوشه هشدار کلیک کنید تا به صورت موقت مخفی شود.
برای واضح‌تر شدن مطلب، پیشنهاد می‌کنیم که این ویدئوی کوتاه را ببینید؛ اگر سوالی داشتید همین جا بپرسید و ما با افتخار پاسخگو خواهیم بود.

این مقاله چطور بود؟ 1 نظر

5 1
بیشتر از اعتبار شخص، طلا ندهید!
آموزش بعدی
روش ثبت طلای بدون اجرت در کیمیا
آموزش قبلی
واریز به حساب بانکی یا کارتخوان و دستگاه POS

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست